Na treťom workshope SUPERBLOGERI sme sa naučili viac o tom, čo vlastne SEO je a v čom vám môže pomôcť. Vypočuli sme si tipy od odborníkov na Google Analytics, ako aj samotné SEO.

Hostia:

Milan Fraňo, PhD. – Co-Founder WooAcademy & CEO Digitálne Zručnosti, n.o.

Milan sa zameral na rozdelenie SEO (On-page , Off-page, local SEO), top faktory SEO pre vyššie pozície, vysvetlil ako nastaviť on-page faktory na webe krok po kroku: počnúc štruktúrou obsahu pre SEO, cez získavanie kľúčových slov, Image SEO, zabrdol trošku do technického SEO, predviedol ako robiť správne linkbuilding a SEO Off-page a dal tipy ako vybabrať s konkurenciou vďaka local SEO a virtuálnej prehliadke. Na záver prezradil trendy pre rok 2019 a 3 z vás urobil audit webu v priamom prenose.

Svetlana Durčáková – freelancerka, špecialistka na online marketing

Svetlana si za motto tohto workshopu zvolila: ,,Follow your heart but take your brain with you”. ,,Blogovanie je vášeň, do ktorej vkladáme svoje srdce ❤️ – bez toho by to jednoducho nešlo. Ale to neznamená, že si nemôžeme pomôcť užitočnými nástrojmi ako je Google Analytics a Google Ads”. – odkazuje Svetlana. Ako suché štatistiky môžu pomôcť vytvoriť lákavejší obsah? Ako rýchlejšie získať viac návštev na webe? Aké dáta ti pomôžu získať platené spolupráce ? Ukázala, vysvetlila, podiskutovala. Na záver 3 z vás ukázala ako na Google Analytics na vašom blogu!