O welcome drink a pitný režim sa na galavečeri postará aj nemecká značka prosecca a koktejlov z prosecca JustBe.

Na Slovensko prišla nová značka prosecca. Nesnaží sa nikoho zosadiť z trónu. Vytvorila svoju vlastnú kategóriu, v ktorej je zatiaľ jediná. JustBe.

JustBe Gmbh & Co. KG z Nemecka bola založená v roku 2012. Chvíľu hľadala koncept, ktorý nemá nikto, alebo nefungoval v minulých prípadoch pri iných značkách dobre. JustBe prišli s hliníkovými fľaškami, vyhli sa nepekným plechovkám a prišli s miešanými nápojmi z prosecca, ktoré boli v Nemecku veľmi obľúbené. Keďže je dizajn ľahko zapamätateľný, rýchlo sa stala obľúbenou značkou na rôznych firemných aj verejných udalostiach. Dnes si nápoje môžete kúpiť v Európe, Japonsku, Južnej Amerike, chystá sa USA.

2 vína a 4 miešané nápoje z ktorých si vyberie každý.

Firma začala vyrábať ako svoj prvý nápoj v Taliansku veľmi obľúbené miešané hugo pod vlastným názvom beHugo. Hotový, namiešaný, chutný, svieži. Žiadne krájanie ovocia, zháňanie bazového sirupu alebo mäty. Stačilo vychladiť, čo vďaka hliníkovej fľaške ide rýchlo a hurá otvárať. Jediným prstom.

Nemci si ho veľmi rýchlo obľúbili. Ako pravidelní návštevníci Talianska si beHugom predlžovali pocit leta. Veľmi skoro sa k beHugovi pridalo klasické prosecco. To dostalo luxusný vzhľad vďaka zlatej fľaške a meno beSecco. Kraľuje nielen chuťou, ale aj dizajnom. Je naozaj univerzálnym spoločníkom pre dámy aj pánov. Je veľmi obľúbený nie len cez letnú sezónu, ale kraľuje aj na Vianoce, Silvester a Nový rok.

K tejto dvojke veľmi rýchlo pribudol opäť klasický talianský aperitív spritz. Voláme ho jednoducho beSprizz. Je svieži, pomarančový a jemne horký. Treba skúsiť, uvidíte sami.

Ďalej pribudlo beBerry, kde sa prosecco stretlo s brusnicami a mätou. Toto je asi najsladší nápoj ponuky. Ale stále si zachováva sviežosť vína.

Výrobca zvažoval, čím na seba upozorniť po štvorke v podstate klasických nápojov. Namiešal beRhubarb. S proseccom si v ňom podali ruky rebarbora, jahoda a troška vanilky. Tá vanilka je tam naozaj len ako obláčik pod podnebím. Neočakávajte “bombu” ako pri vanilkovom pudingu, ani sladkosť nenavyšuje. Je to svieži nápoj, vínny, voňavý a sofistikovaný. Ak holdujete cistému proseccu (BRUT), tak beRhubarb bude asi pre Vás chuťovo príliš invazívy. Ale ak radi experimentujete a ste otvorení novým kombináciám chutí, tak beRhubarbu prídete na chuť.

Posledným nápojom je beRosé. Ružové perlivé víno s chuťou troška po jahodách. Je to naša princezna v lesklej ružovej fľaši. Prináša nádych luxusu do kolekcie nápojov a krásne sa vyníma aj v darčekových krabičkách.

Čím sú nápoje iné?

Ako som už spomínal, fľašky sú z hliníku. A to mení všetko. Naozaj.

  • Ľahko sa chladia. Stačí ich dať do ľadového kúpeľa na 5-7 minút a môžete otvárať. Nechladíte zbytočne sklo, ktoré enormne predlžuje čas na vychladenie.
  • Otvárajú sa ľahko. Ťahom za krúžok na uzáveri. Nepotrebujete žiadny školený personál. Len kúsok k sebe na uvoľnenie pretlaku a potom hore. A je to.
  • Sú nerozbitné a ľahké. Takže vhodné, až nenahraditeľné všade tam, kde je sklo nežiadúce. Napríklad wellness a spa, firemné večierky na terasách, strešných priestoroch, pri prírodnej vode a bazénoch, na akciách s deťmi…
  • Nápoje sa môžu podávať v sklenených pohároch, v klasickej flaute, ale nie je to nutnosť. Pri hromadnejších akciách sa môžu podávať jednoducho vo fľaši.
  • Od prvého dúšku po poslenú kvapku je rovnaká kvalita nápoja. Už žiadny “ochutený topiaci sa ľad” s pochybným pomerom prosecca a sódy.
  • Nápoje si okrem VIP akcií, kam sa najviac hodia, vychutnáte naozaj kdekoľvek. “Babský záťah”, turistika, záhrada, výlet po pamiatkach veľkomesta? Kamkoľvek idete, môžte so sebou vziať aj JustBe prosecco, či koktejly.
  • Fľašky sa ľahko separujú. Jednoducho ich prázdne vhodíte do žltého koša. Pri recyklácii hliníku sa spotrebuje 800krát menej energie ako pri recyklácii skla rovnakej hmotnosti. A to hliníkové fľašky vážia menej ako sklenené.

Nie nadarmo máme v logu nápis LIFESTYLE DRINKS. A nie je to len o akomsi ukazovaní sa, že sme niečo viac. JustBe sa snaží naozaj priniesť zábavu a spestrenie voľného času na úrovni. A samozrejme zodpovedne. Zodpovedne voči ľuďom, preto máme len prírodné ingrediencie a zodpovedne aj voči prírode, preto nám hliník pripadá ako lepšia alternatíva skla a plasty sme obmedzili na nutné minimum.