Súťaž Superbloger 2019 sa rozhodla podporiť aj Zuzka Sabo, ktorá nielen bloguje, ale aj tvorí. Konrétne krásne šperky. Zuzka podporí kategóriu Móda, kde ocení víťaza za najlepšie Sociálne siete vouchrom v hodnote 200€.

Značka LukZu Design  je zameraná na elegantné náhrdelníky so štipkou extravagancie, ktoré majú poddčiarknuť jej jedinečnosť. Každá žena je jedinečná. Jedná sa o šperky tvorené so sklenených perál, hotfix kamienkov a čipky. Ďalším cieľom je naučiť ženy nosiť výraznejšie šperky alebo „svadobné“ šperky aj počas bežných dní, lebo jedinečné nemusíme byť len počas významných udalostí.

Čo sa týka techniky, akou sú šperky vyrábané, ide o šité šperky. Perlové kúsky vznikajú klasickým šitím ako pri korálkach, avšak pri tejto tvorbe Zuzka používa sklenené perly a rôzne iné korálky z brúseného skla. Pri čipkovaných šperkoch sa jedná o strojovú výšivku, ktorú následne zdobí.

Kto za danou značkou stojí?

Moje meno je Zuzana Sabová a s handmade tvorbou som viacmenej začínala už v detstve, i keď v tej dobe som si to ešte neuvedomovala. Na trhu pôsobím od roku 2014 ešte pod mojou bývalou značkou handmade by ZuZu. Keďže však táto značka od svojich začiatkov mala iný koncept, rozhodla som sa pri výrobe prvého ručne šitého šperku, že skutočne nepatrí do konceptu tejto značky. Avšak šitie perlových a čipkovaných šperkov ma naozaj bavilo, našla som sa v tejto tvorbe aj štýle, hlavne malo skutočne pozitívne ohlasy. Z toho dôvodu som sa po dlhšom zvažovaní rozhodla, že tieto výrobky celkovo oddelím a vytvorím tak úplne novú značku, ktorá má omnoho väčší úspech. Od roku 2015 kedy značka vznikla ste mohli tieto výrobky vidieť naživo na mnohých módnych či dizajnových udalostiach, akými sú Fashion Live, SAShE v Tržnici, Dobrý trh, či svadobné eventy a mnohé ďalšie. Pri tvorbe mi vypomáha mnoho mladých a kreatívnych ľudí od grafikov, vizážistov, modeliek, blogeriek až po fotografov. Začo im všetkým ďakujem. 🙂 Aj vďaka nim ste mali možnosť, niektoré zo šperkov zahliadnuť aj v módnych editoriáloch časopisov. Snažím sa dbať na to aby sa značka páčila ľudom a okoliu, preto sa snažím počúvať názory druhých. Nie som vyštudovaná v umeleckej sfére, len ma jednoducho baví tvoriť a vymýšľať, skúšať nové veci. Preto všetko čo som sa doteraz naučila bolo svojpomocne, prípadne s mnohými radami iných šikovných tvorivých duší. Začo aj im samozrejme veľmi pekne ďakujem.

Čo je cieľom značky?

Cieľom je naučiť ľudí, že niečo honosnejšie hneď neznamená, že je nenositeľné na bežný deň. Niekedy stačí jeden šperk a niečo jednoduché na seba a žena vie byť elegantná, či už do práce, na rande alebo nejakú spoločenskú udalosť. Chcem naučiť nevesty, že k jednoduchším šatám sa pokojne dá skombinovať takýto šperk, či doplnok a nie je to prehnané. Chcela by som, aby sa ženy nebáli kombinovať aj šperky a doplnky, ktoré sú trochu výraznejšie ako sú obvykle zvyknuté nosiť. To je cieľom tejto značky. Ukázať ako sa niečo neobvyklé dá nosiť aj obvykle. Treba len trochu fantázie a odvahy.

IG:@lukzudesign FB:LukZu design