Kategória: Lifestyle

Hlavným partnerom kategórie Lifestyle je automobilová značka MINI, ktorá prináša novinku v podobe mestského plne elektrického MINI Cooper SE.

Cena: Partner venuje víťazom ocenenia WEB, OBSAH a SOCIÁLNE SIETE v kategórii Lifestyle produkty z automobilovej kolekcie oblečenia a doplnkov MINI LIFESTYLE v hodnote 49€. Partner venuje absolútnemu víťazovi cenu v podobe lifestyle testovania automobilov značky MINI, 5x na 7 dní s 5x plnou nádržou. 

Mnoho príbehov a jedny  narodeniny: MINI.

V týchto mesiacoch majú priaznivci značky MINI z celého sveta mnoho možností na ohliadnutie sa za 60 rokmi histórie britskej značky. Teraz je ďalší dôvod na oslavu. V britskom závode MINI v Oxforde, kde sa klasické Mini vyrábali už od roku 1959, vzniklo desať miliónte vozidlo. Jubilejné vozidlo zišlo z výrobnej linky vo verzii MINI 60 Years Edition a stretlo sa tvárou v tvár s prvým vyrobeným vozidlom značky. Klasické Mini z roku 1959 a jubilejný model z roku 2019 sa následne spojili s ďalšími 60 vozidlami značky — každé z nich predstavuje jeden rok výroby. Všetky vozidlá sa potom v spoločnom konvoji vybrali na cestu do Bristolu, kam prišli tisíce priaznivcov na najväčšiu celosvetovú oslavu narodenín britského originálu, ktorá sa konal v rámci medzinárodného stretnutia International Mini Meeting. Čoskoro pribudne do rodiny aj elektrická verzia MINI, pre mnoho nových elektrizujúcich stories…www.mini.sk

Koncept vozidla: nefalšované MINI. 


Nové MINI Cooper SE: Prvý čisto elektrický model britskej značky je nefalšovaným MINI. Rozmery, dizajn, priestor a atmosféra interiéru jasne vychádzajú z konvenčne poháňaného modelu. S plne elektrickou verziou sa totiž počítalo už pri jeho vývoji.

Namiesto benzínového alebo naftového motora sa pod kapotou modelu MINI Cooper SE nachádza elektromotor. Ten je menší a zároveň aj výrazne ľahší než spaľovací motor a tak v novom MINI Cooper SE prispieva k oveľa lepšiemu rozloženiu hmotnosti na nápravy. Spolu s nižším ťažiskom to dodáva elektrickému automobilu agilné ovládanie, čo sa prejavuje v lepšom prejazde zákrutami vo vyšších rýchlostiach.

Nové MINI Cooper SE preukazuje svoj príťažlivý športový talent nielen mimoriadne spontánne, ale aj takmer bez hluku. Preto tvorí súčasť jeho štandardnej výbavy akustická ochrana chodcov. Charakteristický zvuk vytvorený špeciálne pre MINI Cooper SE vydáva reproduktor. Zvuk vydávaný pri nízkych rýchlostiach zaručuje, že zvukový prejav sa bude bezpečne viazať s typickým MINI.

Spája trvalo udržateľnú mobilitu so zábavou z jazdy, výrazným dizajnom a s prémiovou kvalitou, typickými znakmi MINI.