Partnerom špeciálneho ocenenia SUPERFEED je značka NESPRESSO.

Cena: Partner venuje víťazovi vecnú cenu v hodnote 250€.

KÁVA NAJVYŠŠEJ KVALITY

Spoločnosť Nespresso venuje pozornosť každému aspektu hodnotového reťazca kávy, aby sa zabezpečil ten najvyšší štandard od kávového zrna až po samotnú šálku kávy. Výnimočný sortiment zmesí a čistých, jednodruhových káv sa vyrába z najlepších kávových zŕn na svete. Pestujú sa špeciálne tak, aby dokázali uspokojiť aj tie najnáročnejšie chute a poskytli pôžitok v každom prostredí. Tento prísľub pre spotrebiteľov má svoj začiatok už u samotných pestovateľov, viac ako 100 000 farmárov pracujúcich v 13 krajinách po celom svete. 

TRVALÁ UDRŽATEĽNOSŤ A “POSITIVE CUP“

V roku 2003 spoločne s Rainforest Alliance spustili Program Nespresso AAA Sustainable Quality. Tento jedinečný systém získavania kávy je zameraný na jej nákup konzistentnej kvality a zároveň berie do úvahy sociálne a environmentálne parametre. Prioritou Nespresso je teda získavanie kávy z plantáží zapojených do programu AAA, uľahčenie recyklácie kapsúl Nespresso a zníženie uhlíkovej stopy každej šálky vašej kávy – proste originálu s pozitívnym účinkom (The Postive Cup). V rámci tejto vízie si spoločnosť Nespresso stanovila do roku 2020 ambiciózne ciele trvalej udržateľnosti v oblasti nákupu kávy a sociálnej situácie jej pestovateľov, v používaní a recyklácii hliníka a v odolávaní voči klimatickým zmenám. 

NAKUPOVANIE, VYCHUTNÁVANIE, RECYKLOVANIE

Hliníkové kapsule Nespresso poskytujú dokonalú ochranu čerstvosti a arómy všetkých originálnych, v súčasnosti 24 kávových zmesípochádzajúcich z 12 krajín. Od Kolumbie cez Keňu a Etiópiu až po Indiu vzniká tá najkvalitnejšia káva na svete z tých najlepších zdrojov. Hliník je navyše materiál, ktorý je možné neustále recyklovať bez toho, aby strácal svoje žiadúce vlastnosti a všeobecne tak zvyšoval spoločnú snahu smerujúcu k zvýšeniu jeho efektivity – takže efektivita bude namieste, ak sa budú snažiť všetci. Keďže cieľom Nespresso je recykláciu aj uľahčiť, zabezpečuje rôzne možnosti ako svôj záväzok k ochrane životného prostredia dodržať – poskytnutím recyklačného vrecka zdarma, vyzdvyhnutím použitých kapsúl pri online objednávke či jednoducho ich odovzdaním priamo v Nespresso Butiku pri pravidelnej návšteve. Webové stránky www.nespresso.com poskytujú omnoho viac informácií o značke, ktorá vám dokáže ponúknuť šálku prémiovej kávy s pozitívnym účinkom aj na Slovensku – s originálnym prístupom, v jedinečnom prostredí a s nezabudnuteľným pôžitkom snáď najvyhľadávanejšieho spoločenského nápoja na svete.