Móda

Michaela Ľuptáková

Módna návrhárka

Kategória:Móda

Michaela, dnes už etablovaná módna návrhárka tvorí v Bratislave pod svojim menom od roku 2006. Ponuka jej ateliéru zahŕňa najmä dámsku módu a doplnky s dôrazom na pôsobivú ženskosť, originálne prevedenie a elegantný minimalizmus. Sezónne kolekcie ako aj celoročná zákazková tvorba sú určené pre rôznorodú klientelu s nárokom na osobný prístup a jedinečnosť modelov. Autorka dizajnu s logom “ML“ vždy nechá vyniknúť osobnosť nositeľky jej kreácií, ktorú zároveň podčiarkne charakteristickým rukopisom. www.michaelaluptakova.com

Petra Rajnicová

Profesionálna fotografka

Kategória:Móda

Petra vyštudovala fotografiu na Santa Monica College v Kalifornii a profesionálne sa venuje foteniu už vyše 10 rokov. Dostala prácu ako fotorgrafka pre Mattel, kde spolu s tímom pracovala na založení Barbiestyle profilu na IG, Barbie ako fashion blogerka. Vďaka tejto práci spolupracovala s mnohými celosvetovými značkami a dizajnérmi ako Moschino a Jeremy Scott, Victoria Backham, Chiara Ferragni, Christian Louboutin, UGG’s, Tommy Hilfiger, YSL, a mnoho ďalšími. Pred 2 rokmi sa vrátila na Slovensko, kde sa naďalej venuje fotografii. Dokonca stihla fotiť pre Vogue Italia, septembrové vydanie. 

Danka Vilhanová

Vedúca redakčného tímu EMMA

Kategória:Móda

Danka študovala jazyky, ale nakoniec aj tak skončila pri tom, čo ju napĺňa najviac. Pri písaní. Aktuálne pracuje v lifestylovom magazíne EMMA, ktorý je špičkou na slovenskom trhu a v ktorom sa kvalitná publicistika prelína s vycibreným módnym vkusom. A keď je reč o móde, na tú má Danka slabosť, aj preto dostala príležitosť spovedať návrhárov ako Jean Paul Gaultier, Isabel Marant či duo Carol Lim a Humberto Leon, ktorí pracovali ako šéfdizajnéri pre značku Kenzo.

Elena Kollárová

Marketing a PR Coordinator Eurovea

Kategória: Móda

Elena začala pracovať v módnom priemysle ako redaktorka lifestylových a fashion magazínov, aby prenikla do pútavého a neustále sa meniaceho sveta módy. Práve táto diverzita bola pre ňu fascinujúcim impulzom na získavanie ďalších skúseností. Prišli nové príležitosti, vyskúšala si pozície asistenta nákupu a junior plannera pre obľúbený fashion startup z Českej republiky. Ako Visual Merchandiser pracovala pre Stefanel v Londýne kde prenikla do alchýmie medzinárodného fashion brandu. Všetky tieto profesionálne skúsenosti ako aj cit pre detaily, záujem o umenie a dizajn ju priviedli do Eurovea. Okrem koordinácie fashion eventu Eurovea Fashion Forward  sa spolupodieľa aj na stylingu pre magazín a kampane Eurovea.  

 

Krása

Lukáš Kimlička

Ambasádor značky Gosh Copenhagen

Kategória: Krása

Lukáš študoval na Strednej priemyselnej škole Odevnej v Trenčíne, odbor navrhovanie a modelovanie odevov. V štúdiu módy potom pokračoval na Vysokej škole Výtvarných Umení v Bratislave. Po skončení štúdia sa profesionálne venoval návrhárskej činnosti a za svoju prácu získal niekoľko prestížnych ocenení doma i v zahraničí. Od roku 2007 pracuje ako hlavný redaktor módy v módnom magazíne EMMA. Za ten čas sa Lukáš začal naplno venovať aj práci vizážistu a fotografa. V súčasnosti fotí titulné strany, celebrity a módne editoriály pre slovenské a české módne magazíny. Jeho výsledky fotografickej práce sú pravidelne publikované v magazínoch EMMA, Eva, Top Fashion, Cosmopolitan, Harpers Bazaar, Marie Claire, Marianne, Grade, Glanc a What.V roku 2016 Lukáš predstavil svoju poslednú kolekciu a minulý rok ohlásil koniec návrhárksej kariéry. V súčasnosti sa naplno venuje fotografovaniu a je ambasádorom kozmetickej značky Gosh Copenhagen. 

Miriam Tobiášová

Vizážistka značky GOSH Copenhagen

Kategória: Krása

Miriamu baví meniť dámy, tvoriť, vidieť ich spokojné tváre, keď sa pozrú do zrkadla. Inšpiráciou sú jej vlastné zákazníčky, no zároveň každá tvár ženy, ktorá ju poháňa k tomu urobiť z nej inú, no stále krásnu a prirodzenú ženu. Samozrejme aj trendy, ktoré sleduje na sociálnej sieti. V roku 2017 získala 4.miesto na Majstrovstvách Európy v make-upe v Mníchove na výstave Beauty Forum a 1.miesto na Majstrovstvách Slovenska v make-upe v Trenčíne na výstave Beauty Fórum, Expocenter.

Barbora Sosková Dudinská

Novinárka a editorka

Kategória: Krása

Barbora sa po vysokej škole odsťahovala do kanadského Toronta, kde žije a pracuje už 13  rokov. Okrem marketingovej komunikácie sa venuje písaniu o móde, kráse a životnom štýle. Je editorkou vlastného online blogazínu, kde sa okrem iného objavujú aj tipy a triky priamo od hollywoodskych vizážistov a stajlistov. Pre agentúru SITA a americký časopis Us Weekly spovedá na červenom koberci svetové celebrity. Jej články a príspevky sa objavili v časopisoch Top Fashion, Eva, Emma, v denníku Pravda, v TV Markíza či na Vogue CS online.

Daniela Kmeťová

Zakladateľka Akadémie krásy

Kategória:Krása

Danka sa v roku 2013 rozhodla, že chce ženy inšpirovať ku krajšiemu a lepšiemu životu. Najprv založila iba blog Akadémia krásy. Postupne z neho vytvorila jedinenčné miesto pre ženy plné online kurzov, videí a užitočných článkov. So svojim tímom, tak pomáha ženám napĺňať ich potenciál a zvyšovať sebavedomie každý deň. 

Jedlo

Peter Varga

Šéfkuchár

Kategória:Jedlo


Peter varil v tých najvychytenejších reštauráciách v Bratislave, až kým sa mu neponúkla možnosť otvoriť dve talianske reštaurácie v írskom Dubline. Tam žije doteraz a pracuje v hoteli The Gibson. Kuchárske umenie slovenského šéfkuchára oceňujú aj také hviezdy ako Beyoncé, Jennifer Lopez, Justin Bieber, Simply Red, Andrea Bocelli, či futbalisti FC Liverpool a mnohí ďalší. Napriek týmto úspechom dodnes zostáva verný zásadám, ktoré ho ešte v detstve naučila babička. Variť treba s láskou a z čerstvých surovín.

Dušan Křístek

Profesionálny fotograf

Kategória:Jedlo

Fotograf Dušan žije a tvorí v Bratislave. Profesionálnej fotografii sa venuje od roku 1998 ako portrétny a produktový fotograf pre printové médiá a rôzne vydavateľstvá. Od tej doby je podpísaný pod vyše 50-timi kuchárskymi knihami a desiatkami reklamných vizuálov. Posledných 10 rokov sa venuje prevažne fotografovaniu jedla, v ktorom sa dostal medzi európsku špičku. V roku 2011 získal spolu s timom tvorcov cenu za jednu z najlepších kuchárskych kníh na prestížnej celosvetovej súťaži GOURMAND World Cookbook Awards.

Alex Prochyra

Online marketingový špecialista, Billa

Kategória:Jedlo

Alex pracoval niekoľko rokov v najväčších a najúspešnejších svetových agentúrach v oblasti digitálneho marketingu, kde sa venoval optimalizácií marketingových kampaní, tvorbe a implementácii marketingových stratégií a business development consultingu. Spolupracoval so značkami ako Tesco, Tatry mountain resorts, Visa, mBank, Stavební Spořitelna České Spořitelny, Bodyworld, Sli.do, Nay elektrodom, Electroworld, Alain Delon a ďalšie. V súčasnosti pôsobí v spoločnosti BILLA, kde má na starosti celú online komunikáciu, sociálne siete, niekoľko webov, tvorbu obsahu, online kampane, stratégiu a veľa ďalšieho.

Cestovanie

Michal Balogh

Senior Project/ Program Manager, Dell

Kategória:Cestovanie

Michal viedol od začiatku svojho pôsobenia v roku 2015 v spoločnosti Dell niekoľko celosvetovo implementovaných IT a infraštrukturálnych projektov a vo voľnom čase založil katedru interných školení projektového manažmentu s názvom Dell Internal Project Management. Okrem toho je Michal vášnivým hráčom počítačových hier a fanúšikom popredných herných produktov značiek Dell Gaming a Alienware, ktoré sú obe súčasťou klientského portfólia spoločnosti Dell. Michal založil v roku 2016 prvú internú hernú komunitu pre zamestnancov pod názvom The Guild, a tá sa v priebehu prvých 3 rokov rozrástla na viac ako 2000 členov, 13 oficiálnych The Guild pobočiek vo svete, a nespočetné množstvo kampaní ktoré podporujú spokojnosť zamestnancov na pracovisku, ale aj cielený marketing, predaj a popularizáciu spomínaných herných značiek vo viacerých krajinách EU a v USA.

Martin Navrátil

Bloger

Kategória:Cestovanie

Martin cestuje po svete už 17 rokov, počas ktorých navštívil viac ako 175 krajín na všetkých kontinentoch sveta. Takmer 14 rokov pracoval ako turistický sprievodca, organizoval viaceré slovenské prvoexpedície ako napríklad cesty do Afganistanu, na najchladnejšie obývané miesto na svete Ojmiakon či kompletný prechod hodvábnou cestou. Je vyštudovaný historik, zakladateľ jedného z najväčších cestovateľských portálov na Slovensku www.travelistan.sk a živí sa prípravami prvoexpedícií.

Erik Tomašák

Profesionálny fotograf

Kategória:Cestovanie

Erik má to šťastie, že ho živí fotografia. V roku 2010 sa dostal k prvému skutočnému fotoaparátu a rok nato dostal kontrakt od Monster Energy, vďaka čomu pracuje na zaujímavých foteniach. V roku 2015 vznikla firma Visual Gang a až od tohto momentu sa venuje fotografii na 100%. Pracuje prevažne na portrétnej, športovej a reklamnej fotografii. Za 5 rokov stihol nadviazať spoluprácu s Canon Slovakia, prednášať 1 rok na Žilinskej univerzite a stáť za desiatkami kampaní pre brandy ako Adidas, Monster Energy, Olympijská kampaň Tokio 2020, CTM bikes, Ministerstvo Obrany SVK a fotil s nespočetne veľa zaujímavými osobnosťami. Aktuálne pôsobí v Bratislave a žije pre fotografiu. 

Sofia Kósová

Marketing manager, VIVO

Kategória:Cestovanie

Sofia bola niekoľko rokov kreatívcom v spoločnosti CEWE, ktorá jej poskytla možnosť robiť to čo ju baví. Skĺbila tak marketing, fotografiu a z časti aj cestovanie. Všetko tieto veci spojila do projektu #cestujsCEWE, v ktorom dvaja mladí ľudia cestovali po Slovensku a objavovali jeho krásy. Projekt sa stal veľmi populárnym nielen medzi cestovateľmi, ale aj insta fanušíkmi. Ako správny cestovateľ rada objavuje nové krajiny a miesta, ktoré dýchajú inou atmosférou. Momentálne pôsobí ako marketingová manažérka pre VIVO.

Mama

Miroslava Kosorínová

Profesionálna tanečníčka

Kategória:Mama

Mirka sa spoločenským tancom venuje od strednej školy, dovtedy trénovala 6 rokov balet, moderné, ale aj ľudové tance. Od roku 2008 prevádzkuje tanečnú školu Smiem prosiť a od roku 2011 detské centrum Retro Kids. Plocha o rozlohe viac ako 500 m2 ponúka okrem množstva atrakcií aj vzdelávacie-tvorivé-športové aktivity, ktoré podporujú všestranný rozvoj dieťatka vo forme tvorivých dielní, detských divadielok a predstavení, hudobnej či tanečnej výchovy.

Jana Zedníková

Marketingová riaditeľka, Satur

Kategória:Mama

Jana pôsobí už 7 rokov na pozícii marketingovej riaditeľky v najväčšej cestovnej kancelárii na Slovensku – v Sature. Cestovanie je nielen súčasťou jej práce, ale aj súkromného života a tak využíva každú príležitosť objavovať nové miesta. V rámci svojej pozície zodpovedá aj za rodinný klub Planet Fun, ktorého cieľom je viesť k aktívnemu pohybu a zábave detí počas dovolenky.

Petra Poláčiková

Moderátorka

Kategória:Mama

Petra v médiách pracuje 13 rokov. Začínala v Tv Nautik ako moderátorka kvízovych hier a potom dostala šancu viesť aj vlastné relácie. Vyskúšala si aj pozíciu redaktorky a moderátorky v regionálnej televízii Tv Central, avšak krátko na to organizovala Tv Markíza veľký kasting na redaktorku hlavného spravodajstva, v ktorom uspela. Jej domovskou televíziou je však Tv Joj kde už 11 rokov pôsobí ako redaktorka a moderátorka šoubiznisovej relácie Topstar. Občas si odtiaľ odskočí aj na iné projekty (Nákupné maniačky, Oktagon výzva, Návštevníci, Take me out…). Popri televízii pracuje v rádiu Jemné, píše rôzne články alebo robí dabing krátkych reklamných filmov. 

Alex Kinova

Profesionálna fotografka

Kategória:Mama

Alex je lifestylová fotografka z Bratislavy. Foteniu sa venuje už takmer 10 rokov. Za tento čas si prešla rôznym vývojom. Začínala pri fotení modeliek pre agentúry cez fashion fotografiu a nakoniec zakotvila pri lifestylovo – svadobnej fotografii. Svoju prácu si vysnivala a 9 rokov neoblomne išla za splnením tohto sna. Teraz je jej najväčšia záľuba zároveň aj prácou.

Lifestyle

Radka Morongová

Publicistka a vedúda redakcie EVA

Kategória:Lifestyle

Radka vyštudovala žurnalistiku a momentálne pracuje ako vedúca redakcie v magazíne EVA. Stále tvrdí,  že je vo svojej novinárskej kariére ešte len na začiatku,  no stihla sa už venovať aj módnemu, reklamnému stylingu,  až nakoniec zakotvila pri tom, čo ju baví najviac – písanie a tvorba magazínu. Lebo ten print jednoducho vonia inak. 🙂

Natália Homolová

Blogerka

Kategória:Lifestyle

Natália je rodáčka z Martina, ktorá si po strednej škole odišla plniť svoje sny do Londýna, kde v roku 2014 vytvorila svoj blog Natinstablog. Okrem iného študovala módny manažment a v móde aj niekoľko rokov pôsobila. Preto sa práve táto téma na jej blogu stala nosnou. Časom začala cestovať a zdieľať svoj život na Instagrame. Vďaka kvalitnému obsahu oslovila masu sledovateľov, ale aj mnoho známych značiek. Spolupracovala napríklad so značkami ako sú Puma a Adidas a v súčasnosti sa môže pochváliť dlhodobou spoluprácou s Wyndham Hotels a Jet2, vďaka ktorým spoznáva rôzne zákutia sveta.

Milan Stupka

MINI,  Corporate Communications Manager

Kategória:Lifestyle

Milan pôsobí ako Public Relations manažér pre automobilové značky MINI a BMW, je nositeľom Ceny Prokop PR osobnosti roka a aktívne podporuje slovenskú blogerskú scénu. Okrem toho je sám vášnivým cestovateľom, čo môžete vidieť aj na jeho IG profile milan_not_from_italy, s vodičským preukazom sk. A,B,C a T a s letenkou a mobilom v ruke.

Jana Kutlíková

Kategória:Lifestyle

Janka je riadna sympoška, ktorá okrem toho,  že s obľubou behá maratóny, patrí k uznávaným odborníkom na oblasť e-commers. Dlhodobo pôsobila vo veľkých spoločnostiach ako NIKE, TESCO a z pozície country lead veľmi úspešne viedla slovenský ZOOT. Aktuálne je country manažérkou zeleného e-shopu ZEMITO.SK, ktorý svojim zákazníkom ponúka ekologické produkty od výmyslu sveta pre lepší svet.

Sebarozvoj a motivácia

Kristiana Kona

Profesionálna fotografka

Kategória:Sebarozvoj a motivácia

Kristiana je lifestylová fotografka, ktorá zachytáva emócie a krásu okamihov. Vyštudovala Vysokú školu muzických umení v Bratislave odbor kamera a fotografia.Ako nájdete aj na jej IG profile baví ju veľa sa usmievať, dobre jesť a žiť v láske. Známa je svojim pozitívnym mindsetom, ktorým nakazí snáď každého. 

Tamara Šimončíková Heribanová

Spisovateľka

Kategória:Sebarozvoj a motivácia

Tamara je autorkou šiestich kníh, jej poviedky boli preložené a publikované v antológiách a časopisecky v Rakúsku, Holandsku, Srbsku, Česku, Portugalsku a na Taiwane. Osem rokov pracovala v časopise EMMA, jej rozhovory, reportáže, eseje a stĺpčeky vyšli v ELLE Czech, GQ Portugal, VOGUE Portugal a VOGUE Czechoslovakia.V roku 2015 bola jednou z hlavných tvárí, ktoré sa na Slovensku verejne postavili za iniciatívu Fashion Revolution. V roku 2016 bola jednou z tých, ktorí stáli za petíciou Greenpeace Slovensko Bez pesticídov. V roku 2016 sa aktívne zapojila do kampane Vyber si, ktorá sa nevenuje iba rozvojovej pomoci, ale celkovému zodpovednému prístupu k životu s cieľom ukázať, do akej miery môžu naše kroky prispieť k riešeniu problémov v našom bezprostrednom okolí, predovšetkým zníženiu individuálnej spotreby.

Jaroslav Chrapko

CEO Dedoles

Kategória:Sebarozvoj a motivácia

Jaro je zakladateľom a CEO Dedoles. Jeho obľúbeným výrokom je: “Nech sa deje,čo sa deje, nikdy sa nevzdám. Vždy budem pracovať na tom, aby som bol lepším človekom”, čo svojou každodennou prácou potvrdzuje. Miluje prírodu a umenie, najmä vážnu hudbu a hlavne sa stará o to, aby sa každý v Dedoles cítil skvele. Je dušou a nositeľom našej vízie urobiť zo sveta lepšie miesto.

Vladimíra Marcinková

Právnička a aktivistka

Kategória:Sebarozvoj a motivácia

Vladka vyštudovala právnickú fakultu v Košiciach, dva semestre strávila štúdiom medzinárodného práva v rakúskom Salzburgu. Ako právnička pracovala na Slovensku aj v Rakúsku. Neskôr nazrela do diplomatického sveta počas stáže na slovenskej ambasáde v Paríži. Posledných 5 rokov pracovala ako poradkyňa prezidenta Andreja Kisku v oblasti regionálnej politiky. Popri práci v politike založila krajčírsku dielňu pre dlhodobo nezamestné ženy a dobročinný bazár Dvakrát dobre.

Špeciálne ocenenia

Superklokan

Milan Repka

Člen predstavenstva, Brokeria

Špeciálne ocenenie:Superklokan

Milan za posledných 20 rokov zastával  manžérske posty v PSS a.s., Slovenskej Sporiteľni.  9 rokov pôsobil ako Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Fincentrum. Od roku 2017 pôsobí v spoločnosti Brokeria, kde začal rozvíjať svoju konzultačnú a poradenskú kariéru. Dnes už  v pozícii člena predstavenstva tejto najrýchlejšie rastúcej finančno-poradenskej firmy na trhu. Okrem iného je veľkým fanúšikom motoriek, rád číta blogy alebo počúva podcasty.

Superosobnosť

Michal Sabo

Moderátor

Špeciálne ocenenie:Superosobnosť

Michal je rozhlasový moderátor a autor, ktorý svojimi príspevkami nielen na sociálnych sieťach pravidelne “pošteklí” aktuálne spoločenské problémy, nebojí sa pichnúť do osieho hniezda a zároveň podporuje myšlienky rovnosti, rešpektu, zdravia. Eco-freak.