Zvyknete pracovať z domu? Zamestnanci z bratislavského centra Dell, ktorí sú zapojení do programu Dell Connected Workplace nám prezradili, ako k práci z domu pristupujú a čo im funguje najlepšie.Zvyknete pracovať z domu? Zamestnanci z bratislavského centra Dell, ktorí sú zapojení do programu Dell Connected Workplace nám prezradili, ako k práci z domu pristupujú a čo im funguje najlepšie.

1. Prezlečte sa

Či už pracujete z domu celý čas alebo len jeden deň v týždni, počas vášho pracovného času by to mala byť viac práca ako domov. Dosiahnuť sa to dá jednoducho. Prezlečte sa, akoby ste išli z domu preč. „Keďže ráno vozím syna do škôlky, musím sa obliecť ako do práce. Zostávam v tom aj po návrate domov, pretože sa snažím navodiť si pocit, že som v kancelárii,“ hovorí Ľubica Sodomová, ktorá pracuje z domu už päť rokov.

2. Stanovte si koniec pracovnej doby
Marek Švec chcel prácu z domu najprv len vyskúšať a nakoniec nedá na pravidelný home office dopustiť. Stráži si však, aby ho nepohltil až príliš. „Hovorí sa, že práca by sa nemala nosiť domov, no pri práci z domu ju tam máte prirodzene. V mojom prípade platí, že z domu urobím viac, lebo si prestávky dávam podľa seba a nie som vyrušovaný kolegami. Treba však začať v rovnaký čas a vytvoriť si z toho rutinu,“ radí Švec.

3. Zostaňte na jednom mieste

Veľkou výhodou práce z domu je možnosť navrhnúť si pracovné miesto podľa seba. Marek Švec to poňal vo veľkom štýle. Púšťa si džez a zapaľuje vonné tyčinky. „Doma som si vytvoril svoj priestor na prácu a pracujem len tam. Maximalizujem tým komfort a cítim sa pohodlnejšie, vďaka čomu som produktívnejší,“ priznáva Švec.

4. Komunikujte s kolegami

„Neviem si predstaviť pracovať celý týždeň z domu. Asi by som začal trpieť izoláciou od kolektívu,“ odpovedá Marek Švec na otázku, či by chcel pracovať z domu viac ako dva dni v týždni. Práve obmedzený kontakt s kolegami spomínajú členovia programu Dell Connected Workplace najčastejšie. Zamestnanci sa však zhodujú, že vďaka práci z domu si dokážu lepšie manažovať súkromie aj domácnosť a šetria čas dochádzaním do práce.