Kategória: Móda

Druhým partnerom kategórie Móda je slovenská módna dizajnérka, ktorá tvorí pod značkou “ML” – MICHAELA LUPTAKOVA.

Cena: Partner venuje absolútnemu víťazovi možnosť exkluzívnej spolupráce na tvorbe novej kolekcie “ML”. Víťaz sa zároveň stane súčasťou organizácie módnej prehliadky “ML” v rámci projektu Eurovea Fashion Forward. Ako “honorár” si víťaz odnesie model ušitý na mieru v hodnote 500€.

„Krása sa nedefinuje konfekčnou veľkosťou.“

Svoju tvorbu neberie len ako odťažité tvorenie teoretických kolekcii pre hypotetické nositeľky. Rovnako rada tvorí na mieru nielen tela, ale hlavne duše ľudí a všetky ich želania sa snaží čo najlepšie preložiť do svojho módneho jazyka.

„Odev môže byť umenie, ktoré nám je fyzicky najbližšie, keďže sa nás doslova dotýka. Je to niečo, čím môžeme vyjadriť svoju podstatu“ – hovorí dizajnérka a dodáva: „štýl je odrazom nášho vnútorného JA, móda sa mení…no štýl je večný. Jej obľúbeným je štýl 50-tych rokov, šikmé strihy 30-tych rokov, architektonický minimalizmus 90-tych rokov a geometria s ľahkým feminizmom rokov 80-tych. 

Módna návrhárka Michaela Ľuptáková vyštudovala odbor Odevný dizajn na VŠVU a tvorí pod svojim menom od roku 2006. Ponuka jej ateliéru zahŕňa najmä dámsku módu a doplnky s dôrazom na pôsobivú ženskosť, originálne prevedenie a elegantnú jednoduchosť. Sezónne kolekcie dopĺňa zákazková tvorba určená pre rôznorodú klientelu s nárokom na osobný prístup a jedinečnosť modelov. Má rada klasiku v novom šate nielen na každodenné nosenie. Modely ateliéru MICHAELA LUPTAKOVA sú inteligentnou víziou krásy pre aktívnu ženu, šaty, ktoré sú žolíkom v jej šatníku. Navrhuje najmä pre reálne ženy a snaží sa vyzdvihnúť pozitíva a krásu každej zákazníčky – práve krása podľa nej má byť dokonalou súhrou medzi nositeľkou a jej šatami.

„Mojou ambíciou je vytvárať správne šaty, teda  tie, ktoré vyzdvihnú jedinečnosť’ nositeľky a stanú sa jej príjemnou súčasťou doplnenou mojim rukopisom“.